fbpx

Mandala.hu – Nagykereskedelem és webáruház

Megkezdődtek év végi leárazásaink, akár
-60% akció a webshopon!
25000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes házhoz-szállítás!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Cart 0 Ft

Talán kevesen hallottak erről a füstölő fajtáról, pedig talán az egyik legősibb füstölési forma lehet. A tömjént és a mirhát is gyanta formájában nyerik ki a fákból. Az általunk megszokott pálcika füstölőhöz hasonlóan itt is hozzá kevernek különböző illatanyagokat, amik lehetnek természetesek, így illatos fák, fűszerek, illóolajok, vagy mesterséges olajok is.

A gyanta füstölőt rakhatjuk faszénre, amit először fel kell hevíteni. Sok boltban beszerezhetünk ehhez öngyulladó szenet. Ezt valamilyen fém felületre érdemes tenni, esetleg egy kis fémtálba, kőtálra, vagy egy felajánló edénybe rakhatunk homokot és erre rá a szenet, így biztosan nem melegedik át a tálka, amire a szenet rakjuk. Az izzó szénre rakjunk egy kis darabot a füstölő gyantából és már élvezhetjük is az illatát. Vigyázzunk, hogy ne rakjunk túl sokat rá egyszerre, mert nagyon intenzív tud lenni, főleg kisebb belterekben. Inkább lassan tapasztaljuk ki a megfelelő mennyiséget.

A faszénen kívül füstölőrácsot is használhatunk, ami által csökkenthető lehet az intenzitás. A füstölőrács hasonlít a párologtatóhoz, csak a tetején egy sűrű rács van, amire tehetjük a füstölő gyantát, melyet egy mécses melegít pont annyira, hogy az illata és füstje felszabaduljon az ég felé, de ne kezdjen el gyorsan égni.

Az alábbi oldalon további ötleteket találsz, hogyan égesd a gyanta füstölőt. Bár az oldal angol nyelvű, képekkel van ellátva, így az alapján is érthető:

https://www.wikihow.com/Burn-Resin-Incense-Without-Charcoal

Ha különleges hangulatot akarsz teremteni otthon és egy ősi füstölési módszert kipróbálni, mindenképpen javaslom az emberemlékezet óta jelenlévő füstölőgyanta alkalmazását.

Related Articles

Buddha ábrázolások

Indiában élt Sziddhártha Gautama, a buddhista vallás alapítója, aki később a Buddha – felébresztett vagy megvilágosodott – nevet vette fel. Ő ismerte fel, hogy az emberi szenvedés alapvető oka, hogy soha nem vagyunk elégedettek azzal amink van, mindig többet és többet szeretnénk. Ahhoz, hogy meg tudjunk szabadulni a szenvedéstől teljesen új gondolkodás, hozzáállás, viselkedés szerint […]
Read more

Amitábha és Amitájusz

A hagyomány szerint egy buddhának három teste van. Ez a három a következő: Nirmánakája, a forma test Szambóghakája, a megjelenés test vagy gyönyörtest Dharmakája, a végső valóság test Ezt a három testet nevezik trikájának, melynek jelentése egyszerűen csak három (tri) test (kája). Amitábha és Amitájusz egy személy, a különbség a megnyilvánulásban van, ugyanis Amitábha a […]
Read more

Tingsa

A tingsa egy tibeti rituális hangszer. Két kis cintányérból áll, amiket egymáshoz ütve kell megszólaltatni. Legtöbbször ezek egy bőrszállal vannak összekötve. Összekoccantásuk után sokáig hallható, magas, vibráló hangja van. Használhatjuk hasonlóan a hangtálakhoz terápiára, megszólaltathatjuk a meditációk kezdetén. Külsejét tekintve gyakran díszítik az Om Mani Padme Hum mantrával, a tibeti nyolc szerencse jellel, vagy akár […]
Read more
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Kosár
Kosara üres.