fbpx

Mandala.hu – Nagykereskedelem és webáruház

25.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes házhozszállítás!
Tavaszi akció! Minden lakberendezési tárgyra 30% kedvezményt adunk!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Cart 0 Ft

A réz szervezetünk egészséges működése szempontjából elengedhetetlenül fontos. Mivel ezt a nyomelemet szervezetük nem tudja előállítani, ezért ennek pótlására nekünk kell odafigyelni.

Az emberiség történelmében az egyik legrégebben és leggyakrabban használt fém a réz. Elődeink gyógyító erejét már évezredekkel ezelőtt felismerték. Nem véletlen, hogy rézedényekben tartották frissen az ivóvizet, és az ételeket is ilyen edényben készítették el.

A kutatások bebizonyították, hogy nélkülözhetetlen a csont, az ízületek, a bőr és a haj számára és bőrünk a réznek köszönheti rugalmasságát is. Elősegíti a mész beépülését csontjainkba, támogatja a csontképződést, ezáltal csökkenti a csontritkulást, segít megőrizni fogaink egészségét. Hozzájárul az egészséges ízületek és idegek kialakulásához, csökkenti a test savasságát, meggyorsítja a gyógyulási folyamatokat és növeli az energiatermelést. Elősegíti a vas felszívódását a szervezetünkbe. Immunrendszerünk szempontjából nagyon fontos hatása, hogy a réz jótékony vírus, baktérium, gombaölő.

Kis mértékű hiánya is kellemetlen tüneteket idézhet elő, melyek eredetét gyakran nem is sejtjük. A központi idegrendszer működéséhez is szükséges nyomelem.

Az Ayurvéda tanítása szerint, ha a vizet legalább 2 órán át rézedényben tartjuk, akkor a víznek alkalma lesz olyan elemekkel feltöltődnie, amelyek nagyon hasznos az egészségünk szempontjából.

Ne tartsd azonban 7 óránál tovább a vizet a réz edényedben, mert ez idő alatt már túl sok réz oldódik ki.

Fogd tehát kedvenc réz bögrédet, igyál belőle minél gyakrabban, hogy egészségesebb legyél! 

Nézz körül az áruházban

Related Articles

Mi történik, ha rézedényben tárolt vizet iszol?

Az alábbi videót ajánljuk figyelmedbe, melynek rövid fordítását itt olvashatod: https://www.youtube.com/watch?v=gfBPg35Cgsg&feature=youtu.be Indiában a rézedények használata tradicionális,  több ezer éves múltra nyúlik vissza. A XX. században a nyugati országokban egyre több ember jut tudatára annak, mennyire káros a műanyag flakonokban tartani italokat, ill élelmiszereket. A műanyag veszélyes kémiai anyagokat tartalmaz, amik bekerülnek a flakon vagy edény […]
Read more

Thangka festészet

A thangka festészet a tibeti buddhista ábrázolás fontos eleme. Amellett, hogy gyönyörű, gondosan elkészített festményekről van szó, elsősorban a vizualizációs istenségek gyakorlataihoz használják őket. A szimbológia szempontjából Indiából ered az ábrázolás, stílusában pedig keveredik benne a kínai illetve nepáli ábrázoló művészet. Több stílus létezik és ritkábban mást is ábrázolhat az istenségeken kívül pl. mandalákat vagy […]
Read more

Mala, Buddhista imafüzér

A mala a dharmikus (hindu, buddhista, dzsain) vallások imafüzére. Az elmondott mantrák számlálásához használják. A hinduknál hívják dzsapa malának is és a mantrák ezen való számolását dzsapázásnak. Állítólag minden vallás imafüzérének őse az indiai mala. 108 szemből áll plusz egy „guru” szemből. A 108 vallásos jelentőségű szám, aminek számos magyarázata van. Az egyik szerint 108 […]
Read more
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Kosár
Kosara üres.