Leírás
“Füstesés” visszaáramló kúp füstölőtartó
A füstölők a világ legősibb vallási és mágikus szertartásainak alapvető eszközei. Talán nem is létezett olyan ősi kultúra, amely ceremóniáihoz ne vette volna igénybe a füst erejét. Füstölőt gyújtottak, hogy az Isteneknek szentelt helyet megtisztítsák. Tették ezt azért, mert hittek abban, hogy bizonyos illatú füstölő használatával a jó szellemeket vonzzák, más illatú füstölők taszítják a rossz szellemeket.
Gyantákat, mirhát, tömjént, olyan növényeket gyűjtöttek, amelyek tűzzel érintkezve áldásos hatást gyakoroltak a testre és lélekre, illata kedves volt az istenek előtt.
Hittek abban, hogy a füstölő felszálló füstje a könyörgést az égbe viszi az Istenekhez. Ez egy ősi kapcsolatot jelent a földi világ és a spirituális világ között.
Tapasztalták, hogy a füstölő használatával könnyebben tudnak elmélyülten meditálni, imádkozáshoz megfelelő légkört teremteni.
Felismerték a füstölő antibakteriális és fertőtlenítő hatását, az emberek rendszeresen átfüstölték lakhelyüket, így próbálták útját állni a fertőzéseknek, vagy megszabadulni a régi és fölösleges energiáktól.
A füstölés megtisztítja a környezetet és a test auráját. Ősi kultúrák sámánjai, gyógyítói rendszeresen használtak füstölőt. Minden kultúrának megvolt a maga módszere minként használjon vallási vagy orvosi célokra bizonyos növényfajtákat, amelyek jótékony hatást gyakoroltak szellemre, lélekre és testre egyaránt. Az ajurvédikus és a kínai gyógyászatban a fertőtlenítésen túl sokkal fontosabb szerepet töltött be, hogy a testi energiákat és a testet összetartó elemeket ( föld, víz, tűz,levegő ) egyensúlyban tartsa, így növelve a beteg öngyógyító erejét és védelmét.
“Füstesés” visszaáramló kúp füstölőtartó