Leírás
Full Moon Hangtál 770 gramm F 178 Hz (Szív csakra)
Az ősi keleti kultúrákban már sok ezer éve használják a hangtálat gyógyítási célra, mely Tibet ősi vallásában már megtalálható. Hitték és tapasztalták, hogy a gyógyulás nem mentes transzcendens hatásoktól. Számunkra a hangterápia nem írható le a nyugati orvostudomány egzakt módszereivel, hatásait ily módon nem lehet bizonyítani, azonban bizonyára nem maradt volna fenn ez a gyógymód, ha jótékony hatásait nem tapasztalták volna és pusztán csak a tradíciókhoz ragaszkodnak.
A tibeti hangtálterápiában alkalmazott fémedényt hívják zengő tálnak, éneklő tálnak. Praktikusan annak idején tárolóeszköz is volt, magvakat vagy olajat is tartottak benne, ha épp nem volt terápiás használatban. Hatása az általa kibocsátott különleges hang rezonanciában rejlik. Ez a rezonancia annak a fémötvözetnek és elkészítési módnak köszönhető, melynek pontos részleteit még ma is titok fedi. A hangtál készítés mestersége apáról fiúra száll a tibeti hangtál készítő családokban.
Hatása tömören összefoglalva: nyugtató, harmonizáló, egészség megőrző, gyógyító erőt sugárzó, elcsendesíti a tudatunkat. Kell ennél több a mai rohanó, stresszel és negatív energiákkal bíró világunkban?
Így a hangtálak fontos eszközei és kiegészítői lehetnek a gyógyulási folyamatoknak. Egy nehéz nap után, fáradt, beteg, legyengült szervezetünknek gyógyír a hangterápia. Használatával helyreáll a belső egységünk – a test, szellem és lélek egészséges összhangja. A hangtálak csodálatos hangja oldja a stresszt, megnyugtatja az idegeket, ellazít, csökkenti a félelmet és szorongást, elősegíti a relaxációt, kitűnő gyógymód a derékfájás kezelésére, bármilyen izomfeszülésre. A kezelést követően energikusabbnak és tettre készebbnek érezhetjük magunkat.
A módszer modern kori, a nyugati világban elterjedt formáját Peter Hess német fizikus alakította ki, aki a nyolcvanas években Nepálban és Tibetben tanulmányozta a keleti kultúrák hangokról és rezgésekről szóló elméleteit és gyakorlatait.
Full Moon Hangtál 770 gramm F 178 Hz (Szív csakra)
A hangtálak különböző fajtáiról itt írtunk bővebben.