fbpx

Mandala.hu – Nagykereskedelem és webáruház

25.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes házhozszállítás!
Tavaszi akció! Minden lakberendezési tárgyra 30% kedvezményt adunk!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Cart 0 Ft

Az ősi keleti kultúrákban már sok ezer éve használják a hangtálat gyógyítási célra, mely Tibet ősi vallásában már megtalálható. Hitték és tapasztalták, hogy a gyógyulás nem mentes transzcendens hatásoktól. Számunkra a hangterápia nem írható le a nyugati orvostudomány egzakt módszereivel, hatásait ily módon nem lehet bizonyítani, azonban bizonyára nem maradt volna fenn ez a gyógymód, ha jótékony hatásait nem tapasztalták volna és pusztán csak a tradíciókhoz ragaszkodnak.

A tibeti hangtálterápiában alkalmazott fémedényt hívják zengő tálnak, éneklő tálnak. Praktikusan annak idején tárolóeszköz is volt, magvakat vagy olajat is tartottak benne, ha épp nem volt terápiás használatban. Hatása az általa kibocsátott különleges hang rezonanciában rejlik. Ez a rezonancia annak a fémötvözetnek és elkészítési módnak köszönhető, melynek pontos részleteit még ma is titok fedi. A hangtál készítés mestersége apáról fiúra száll a tibeti hangtál készítő családokban.

Hatása tömören összefoglalva: nyugtató, harmonizáló, egészség megőrző, gyógyító erőt sugárzó, elcsendesíti a tudatunkat. Kell ennél több a mai rohanó, stresszel és negatív energiákkal bíró világunkban?

Így a  hangtálak fontos eszközei és kiegészítői lehetnek a gyógyulási folyamatoknak. Egy nehéz nap után, fáradt, beteg, legyengült szervezetünknek gyógyír a hangterápia. Használatával helyreáll a belső egységünk – a test, szellem és lélek egészséges összhangja. A hangtálak csodálatos hangja oldja a stresszt, megnyugtatja az idegeket, ellazít, csökkenti a félelmet és szorongást, elősegíti a relaxációt, kitűnő gyógymód a derékfájás kezelésére, bármilyen izomfeszülésre.  A kezelést követően energikusabbnak és tettre készebbnek érezhetjük magunkat.

A módszer modern kori, a nyugati világban elterjedt formáját Peter Hess német fizikus alakította ki, aki a nyolcvanas években Nepálban és Tibetben tanulmányozta a keleti kultúrák hangokról és rezgésekről szóló elméleteit és gyakorlatait.

A kezelést találóan hangmasszázsnak hívják, ami tökéletesen fedi a kúra lényegét – a hanghullámok erejét egyébként kiválóan érzékelteti, ha vizet töltenek a tálba, és úgy szólaltatják meg őket: ilyenkor a tálban lévő folyadék fantasztikus táncba kezd. Mivel az emberi test 70%-a víz, a szervezet nagyszerű vezető közege az éneklő tál keltette hanghullámoknak: a vibrációk a szabad haladás érdekében feloldják a blokkokat és akadályokat, így biztosítva az energiák akadálymentes áramlását a testben. (Forrás: Thinkstock )

Jól alkalmazható a meditációhoz való előkészülethez, sőt a meditáció kísérő hangjaként is szólhat.

Related Articles

Buddhista felajánlás

A legjellegzetesebb tibeti buddhista oltár része a hét darab felajánló csésze. Ezek mindig a mécsestartóval együtt jelennek meg, így összesen nyolcféle felajánlást jelentenek. A hét csészét vízzel szokták reggelente megtölteni, majd este ki kell önteni és lefele fordítania csészéket. Másnap reggel aztán újra megtöltik vízzel. A nap végén a vizet lehetőleg növényekre öntsük. Természetesen, ha […]
Read more

Guru Rinpocse

Guru Rinpocse, vagy más néven Padmaszambhava, mely lótuszban születettet jelent, a tibeti buddhizmus központi alakja. Olyannyira, hogy a nyingma, vagyis a legrégebbi tibeti buddhista iskolához tartozó kolostorokban, az oltáron gyakran Guru Rinpocse és nem Sákjamuni Buddha szobor van középen. Ez természetes, ha megértjük, hogy a tibeti buddhisták számára Guru Rinpocse egy második buddha, aki a […]
Read more

Nálunk járt Bársony Bálint

Nálunk járt Bársony Bálint kipróbálni, megnézni az újonnan érkezett nepáli hangtálainkat. Bálint azon kívül, hogy szaxofon művész hangterápiával is foglalkozik, így magától értetődő a hangálakkal való foglalatosság és a hozzájuk kapcsolódó szakértelem. Gyerekeknek szóló zenei munkásságát ezen oldalon leshetitek meg. A hangtálakkal való hangterápiáról egy korábbi interjúból idézném Bálintot: „Utána akartam járni, hogyan is hatnak […]
Read more
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Kosár
Kosara üres.