fbpx

Mandala.hu – Nagykereskedelem és webáruház

25.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes házhozszállítás!
Tavaszi akció! Minden lakberendezési tárgyra 30% kedvezményt adunk!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Cart 0 Ft

A réz szervezetünk egészséges működése szempontjából elengedhetetlenül fontos. Mivel ezt a nyomelemet szervezetük nem tudja előállítani, ezért ennek pótlására nekünk kell odafigyelni.

Az emberiség történelmében az egyik legrégebben és leggyakrabban használt fém a réz. Elődeink gyógyító erejét már évezredekkel ezelőtt felismerték. Nem véletlen, hogy rézedényekben tartották frissen az ivóvizet, és az ételeket is ilyen edényben készítették el.

A kutatások bebizonyították, hogy nélkülözhetetlen a csont, az ízületek, a bőr és a haj számára és bőrünk a réznek köszönheti rugalmasságát is. Elősegíti a mész beépülését csontjainkba, támogatja a csontképződést, ezáltal csökkenti a csontritkulást, segít megőrizni fogaink egészségét. Hozzájárul az egészséges ízületek és idegek kialakulásához, csökkenti a test savasságát, meggyorsítja a gyógyulási folyamatokat és növeli az energiatermelést. Elősegíti a vas felszívódását a szervezetünkbe. Immunrendszerünk szempontjából nagyon fontos hatása, hogy a réz jótékony vírus, baktérium, gombaölő.

Kis mértékű hiánya is kellemetlen tüneteket idézhet elő, melyek eredetét gyakran nem is sejtjük. A központi idegrendszer működéséhez is szükséges nyomelem.

Az Ayurvéda tanítása szerint, ha a vizet legalább 2 órán át rézedényben tartjuk, akkor a víznek alkalma lesz olyan elemekkel feltöltődnie, amelyek nagyon hasznos az egészségünk szempontjából.

Ne tartsd azonban 7 óránál tovább a vizet a réz edényedben, mert ez idő alatt már túl sok réz oldódik ki.

Fogd tehát kedvenc réz bögrédet, igyál belőle minél gyakrabban, hogy egészségesebb legyél! 

Nézz körül az áruházban

Related Articles

Hamza keze

Az egyik legrégebbi szimbólum: Hamza keze egy jobb oldali nyitott tenyér, amely a Közel-Keleten és Észak Afrikában vált különösen népszerűvé. Eredete és jelentése a különböző hitvilágok szerint változhat. Azonban a tenyérrel előre néző, felemelt kezet mindenhol a védelem szimbólumaként tartják számon. Milyen különböző elnevezései és jelentései vannak? Hamza kezét arabul Khamsa, héberül Hamesh, és Chamsa-nak […]
Read more

Dordzse és Csengő

A tibeti buddhista ikonográfia két leggyakoribb szimbóluma, a szertartásokon használt dordzse jogar(szanszkrit: vadzsra) és a dilbu vagy drilbu (szanszkrit: ghanta). A jogar legkorábbi megjelenése a Védákig vezethető vissza. Indra, az istenek királyának fegyvereként jelenik meg, mellyel mennydörgést tud létrehozni. A szó jelentése lehet mennydörgés, de gyakrabban fordítják gyémántnak, amire a tibeti neve is utal, ugyanis […]
Read more

Hangtálak fajtái

A tibeti hangtálaknak hang minősége, hatása alapvetően az alapanyag összetételétől, a fémek egymáshoz viszonyított arányától és a megmunkálástól függ. A dekorációval ellátott, csupán két-három fém ötvözetéből készült hangtálak –gépi hangtálak– elsősorban lakásdíszként szolgálnak, az általuk megszólaló hang jóval rövidebb idejű sokkal kisebb rezgésszámú. Ezek a hangtálak öntéssel készülnek, így vastagabbak és az öntőformának köszönhetően szabályos […]
Read more
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Blog
Egyéb
slider
Tudástár
tudastar_home
Kosár
Kosara üres.